Системи аеропортів
У сучасному світі спостерігається постійне збільшення обсягів вантажоперевезень та кількості авіапасажирів. Впровадження інноваційних ICT та інженерних рішень дозволяє істотно підвищити ефективність бізнес-процесів і скоротити операційні витрати при збільшенні пропускної здатності і збереження авіаційної безпеки.
Головна   →  Спеціалізовані інженерні системи   →  Системи аеропортів

Обладнання та сервіси для аеродромів

Обладнання злітно-посадкової смуги дозволяє здійснювати навігацію повітряних суден при будь-яких погодних умовах. Для забезпечення основних вимог безпеки авіаперевезень світових асоціацій злітно-посадкові смуги обладнуються таким світлосигнальним обладнанням, як аеродромні знаки і покажчики вітру, вогні на руліжних доріжках і смугах, вогні наближення і т. д. Автоматизована система управління забезпечує моніторинг і віддалений контроль світлосигнального обладнання з метою забезпечити максимально сприятливі умови для прийому або відправлення повітряного судна.

Метеорологічне і радіотехнічне обладнання здійснює вимірювання фізичних та атмосферних параметрів, таких як дальність видимості зльоту і посадки, вертикальна видимість, параметрів вітру, температури, вологості повітря та інші. Отримані дані дозволяють диспетчерам внести необхідні корективи і забезпечити максимальну безпеку під час зльоту і посадки судна.

Світлосигнальне обладнання

представляє собою сукупність світлових приладів (вогнів), встановлених на злітно-посадковій смузі та пероні і призначених для надання екіпажу літака інформації, необхідної для здійснення зльоту, посадки та маневрування повітряних суден у темний час доби і в умовах поганої видимості.

Метеорологічне обладнання

представляє собою комплекс засобів для вимірювання параметрів погодних умов, включаючи температуру і вологість повітря, швидкість і напрям вітру, умови видимості та інші параметри, що впливають на роботу авіації.

Безпека аеропорту

Забезпечення безпеки аеропорту має першочергове значення. Особливі труднощі при цьому вносять такі фактори як велика територія, велика кількість невідомих людей, постійний рух між різними зонами і терміналами, велика кількість персоналу.

Аналізувати роботу систем безпеки необхідно в спеціальному командному центрі служби авіаційної безпеки. Контрольовані та неконтрольовані зони аеропорту повинні забезпечуватися постійним відеоконтролем. Правильний вибір характеристик та місць встановлення камер відеоспостереження допоможе в пізнанні операторами відомих і невідомих осіб.

Для запобігання доступу сторонніх осіб в контрольовані зони аеропорту використовується інтелектуальна система контролю доступу. Контрольовані та технічні зони повинні бути обгороджені і перебувати під наглядом патрулів. Для допуску пасажирів та їх багажу до польотів обов'язково проводяться роботи по догляду. Доглядове обладнання встановлюється на межі контрольованої зони. Обов'язковим є огляд повітряних суден, персоналу, членів екіпажів, огляд транспортних засобів, які перетинають кордони зон.

Системи безпеки по периметру і виявлення вторгнень

призначені для забезпечення фізичної безпеки всієї території аеропорту і перешкоди несанкціонованому проникненню зловмисників в контрольовані зони.

Операційні сервіси терміналу

Впровадження автоматизованих операційних систем аеропортових комплексів дозволяє оптимізувати і значно підвищити якість обслуговування пасажирів. Сучасні системи обліку дозволяють здійснювати реєстрацію пасажирів та багажу як на стаціонарних стійках реєстрації, так і за допомогою терміналів самообслуговування. Після реєстрації пасажира відбувається автоматичне відстеження його місцезнаходження та проходження ним різних зон контролю.

Система управління багажем дозволяє автоматизувати переміщення багажу, підвищити швидкість обслуговування пасажирів і істотно знизити ймовірність помилок через «людський фактор».

Актуальна інформація про польоти відображається на телевізійних панелях і табло, розташованих на території аеропорту. У разі зміни в розкладі рейсів інформація на ТБ панелях і табло оновлюється в автоматичному режимі після внесення змін у загальну систему управління аеропортом. Візуальне інформування пасажирів доповнюється аудіо повідомленнями, трансльованими в необхідну зону.

Комплекс систем управління аеропортом

призначений для централізованого управління ресурсами і персоналом аеропорту, забезпечення авіаційного білінгу, реєстрації і самореєстрації пасажирів, відстеження пасажиропотоків, оповіщення пасажирів, відстеження багажу та відображення інформації про польоти.

Система обслуговування пасажирів

служить для надання пасажирам комплексу послуг, включаючи реєстрацію і самореєстрацію, оформлення багажу, друк посадочних документів та організацію посадки на борт повітряного судна.

Система відображення інформації про польоти

призначена для надання пасажирам, зустрічаючим особам актуальної інформації про прибуття і відправлення рейсів. Поточна інформація відображається на телевізійних панелях і табло, розташованих на території терміналу аеропорту.

Система оповіщення пасажирів

здійснює автоматичну сортування і переміщення багажу на підставі RFID міток або штрих-кодів, а також надає можливість відслідковувати поточне місце розташування багажу.

Система управління багажем

здійснює автоматичну сортування і переміщення багажу на підставі RFID міток або штрих-кодів, а також надає можливість відслідковувати поточне місце розташування багажу.