Системи спортивних споруд
Сучасна інфраструктура спортивних споруд дозволяє забезпечити найкращі умови для проведення заходів будь-якого рівня, починаючи від внутрішньо­національних змагань і закінчуючи подіями світового масштабу. Багато­функціональність спортивних арен і стадіонів дозволяє використовувати їх не лише для проведення спортивних заходів, але і як концертних і виставкових майданчиків, місць для проведення конференцій, семінарів та інших культурно-масових програм.
Головна   →  Спеціалізовані інженерні системи   →  Системи спортивних споруд

Безпечний стадіон

Концепція забезпечення безпеки є основоположною при побудові місць масового скупчення людей. Спеціалізовані системи відеоспостереження і контрольно-пропускні системи повинні виконуватися з урахуванням всіх особливостей об'єкта.

Відеокамери повинні забезпечувати передачу максимально повної картини того, що відбувається в громадських місцях, і особливо в чаші арени, з фіксацією всіх інцидентів і мати достатню роздільну здатність для визначення осіб правопорушників з подальшим внесенням їх в «чорний список», притягненням до відповідальності і недопуском на наступні заходи. Термін зберігання відеозаписів з камер повинен бути не меньш 30 календарних днів.

Особливістю контрольно-пропускної системи є необхідність виконання нормативів швидкості заповнення арени та здійснення превентивних заходів щодо запобігання несанкціонованих проходів. Система повинна здійснювати перевірку достовірності квитків, реагувати на несанкціоновані дії, такі як повторний прохід, спроба входу в некоректну зону і т. д. До контрольно-пропускної системи висуваються жорсткі вимоги до надійності та відмовостійкості з метою недопущення зменшення пропускної здатності.

Доповнюють загальну концепцію безпечного стадіону системи протипожежної безпеки, які включають в себе різні системи пожежогасіння (водяне, порошкове, газове), системи димовидалення та системи перешкоджання поширенню вогню. Дані системи повинні проходити регулярну сертифікацію та апробацію забезпечувати максимально безпечні умови для осіб у разі виникнення пожежі.

Інтелектуальна система акредитацій для персоналу обслуговування і представників ЗМІ на базі технології RFID міток дозволить виконати зонування об'єкта з метою розмежування місць доступу різних категорій персоналу. Використання RFID мінімізує можливість підробки акредитації з метою отримання доступу до зон об'єкта.

 

Командний центр управління системами
і технологіями стадіону

це єдиний центр управління всіма системами стадіону. Центр консолідує інформацію про стан систем об'єкта, виконує інтелектуальний аналіз і забезпечує ефективне управління під час проведення заходів.

Система контролю доступу для глядачів

забезпечує заповнення глядацьких місць у відповідності з нормативами асоціацій під час проведення заходів з перевіркою квитків і реакцією на несанкціоновані дії (подвійні проходи, дублікати і т. д.).

Сервіси гостинності

Відвідуваність спортивної арени та середній чек гостя (загальний обсяг доходу, отриманий від реалізації товарів та послуг, поділений на кількість гостей заходу) безпосередньо залежать від якості обслуговування в точках продажу, а також привабливості та доступності інших розважальних сервісів арени.

Централізоване управління всіма точками продажу, асортиментом, цінами, програмами лояльності та акціями в режимі реального часу без зупинки продажів дозволяє керуючому арени отримувати інформацію про інтереси покупців, коригувати продажу під час заходу і, як результат, підвищити середній чек покупця і отримати додатковий прибуток. Зв'язка з системою безготівкових платежів дозволить мінімізувати час обслуго­вування кожного покупця і значно знизити ризики, пов'язані з «людським фактором» та фінансовими порушеннями.

Система продажу квитків

призначена для продажу квитків і абонементів у касах, через Інтернет, мобільні термінали оплати, мобільні телефони, а також інші різні форми та способи оплати. Інтеграція з системами взаємовідносин з клієнтами дозволяє гнучко впливати на умови продажу.

Система управління точками продажів

це зручний і швидкий спосіб оплати в умовах великої кількості відвідувачів і дефіциту часу обслуговування. Дана система забезпечує повну фінансову прозорість, відсутність готівкових розрахунків і, як наслідок, відсутність порушень та впливу людського фактора в точках продажу.

Система безготівкових платежів

це зручний і швидкий спосіб оплати в умовах великої кількості відвідувачів і дефіциту часу обслуговування. Дана система забезпечує повну фінансову прозорість, відсутність готівкових розрахунків і, як наслідок, відсутність порушень та впливу людського фактора в точках продажу.

Медійний комплекс

Освітлення в засобах масової інформації спортивних подій національного та світового масштабу вимагає наявності сучасної інфраструктури спортивної арени для якісного і барвистого висвітлення події.

Система освітлення повинна забезпечувати рівномірну освітленість арени з мінімальним значенням 2200 Люкс, згладжуванням тіней від статичних і динамічних об'єктів для здійснення телетрансляції у форматі Full HD.

Наявність внутрішньої апаратної і пасивної кабельної інфраструктури для телетрансляцій дозволяє забезпечити зв'язок і управління камерами ТБ, обробку сигналів, що надходять з них, запис і видачу сформованого відеопотоку у зовнішній світ.

Звуковий супровід заходів також є важливою частиною медійної інфраструктури спортивного об'єкта. Елементи системи озвучування повинні розташовуватися таким чином, щоб звук поширювався на глядацькі трибуни і різні підтрибунні променади, але при цьому не заважав учасникам заходу. Коефіцієнт розбірливості мови повинен бути максимальним.

Система озвучування в зв'язці з системою оповіщення та управління евакуацією людей при надзвичайних ситуаціях є однією з головних систем безпеки об'єкта.

Мультимедійні графічні екрани (відео табло, банерні лінії і ТБ-панелі) покликані доповнити враження від заходу шляхом трансляції розважального та рекламного контенту в перервах, до початку і після закінчення заходу. Відео повтори барвистих моментів і ситуацій, розбори моментів із застосуванням графіки і т. п. дозволять посилити «ВАУ»-ефект від заходу та спортивної арени в цілому.

 

Відео-табло та рекламні банери

призначені для демонстрації різного контенту під час проведення заходу. Рекламний і розважальний контент демонструється до початку заходу і в перервах, а під час заходу — технологічна інформація (рахунок, час, дозволені моменти).

Система озвучування арени

призначена для трансляції голосових повідомлень і музичних композицій, транслювання екстрених повідомлень по всьому стадіону (глядацькі трибуни, променади, підтрибунні зони).

Система освітлення арени

забезпечує рівномірну освітленість арени під час заходу для найкращї передачі кольорів у телетрансляції у форматі не гірше HD, а також забезпечує аварійне освітлення при виникненні надзвичайних ситуацій.

Пасивна система телетрансляцій

призначена для забезпечення передачі спеціалізованих відео і аудіо сигналів між комутаційними боксами для підключення телевізійного обладнання та центральним кросом.

Система формування сигналу «інтершум»

призначена для формування вихідних сигналів звукової картини спортивної події в різних точках арени і формування сигналу «інтершум» для акредитованих телевізійних мовників.

Система забезпечення телетрансляцій

призначена для запису і трансляції в прямому ефірі заходу, що проходить на спортивній арені. Обладнання системи забезпечує зв'язок і керування ТВ камерами, обробку сигналу, що надходить з них, запис і видачу сформованого відеопотоку по зовнішніх лініях зв'язку.

Обладнання коментаторських місць

призначений для технічного забезпечення роботи журналістів і коментаторів при проведенні телевізійних і радіотрансляцій зі спортивної арени. Забезпечує коментаторські позиції стаціонарною або тимчасовою меблями, локальними кабельними трасами безпосередньо в місцях розміщення коментаторських позицій, а також подачу і прийом на робоче місце відеозображення і технічної інформації.